WEB GELİŞTİRME

Sürekli gelişen digital dünya ile web sayfalarının alt yapısı, görünümü, kullanım şekilleri ve kullanım alanları gelişmektedir.

Genel olarak bildiğimiz ASP ve PHP gibi programlama dilleri giderek gelişmekte bununla birlikte CMS denilen içerik yönetim sistemleri giderek yaygınlaşmaktadır.

Drupal, Wordpress, Joomla ve Magento gibi kullanımı gün geçtikçe artan CMS'ler kolay kurulum ve işlevselliği ile tercih edilmektedir.

Gelişen web dünyasını yakından takip eden Digibig interactive, projelerin içeriğine ve alanlarına göre uygulamalar geliştirmektedir.

HTML

Hyper Text Markup Language kısaltması olarak karşımıza çıkan HTML, basit etkili ve temel oluşturan bir dildir.

Hangi websitesine bakarsanız HTML'in başta belirlediği dil kullanımını görürsünüz.

Sürekli gelişen HTML, günümüzde arama motorlarınıın istediği kriterlerie göre yapılanmaya devam etmiş ve HTML5 olarak kullanılmaktadır.

PHP

PHP ve ASP dilleri HTML dilinin yetmediği noktada kullanılmaktadr. Genel olarak üyelik kaydı gerektiren siteler tarafından tercih edilmektedir.

Arka planda güvenlik işlemleri gerçekleştirir ve daha komplex bir yapı içermektedir.

PHP ve ASP CMS'lerin temelini oluşturmaktadır. Uzun bir süre daha web dünyasının ana elemanlarından olmaya devam edecek gibi gözüküyorlar.

DRUPAL

Drupal giderek yaygınlaşan ve popülerliği artan CMS lerden en önemlisi. Drupal normal bir web sitesinden istediklerinizin tamamını sağlıyor.

Kurumsal siteler, blog siteleri, emlak siteleri, e-ticaret siteleri kolayca kurabileceğiniz bir alt yapıya sahip.

WORDPRESS

Wordpress bir çok kişi ve kurumun tercih ettiği ama adını blog siteleri ile duyuran bir CMS.

Tüm CMS lerde olduğu gibi sitenizi eklentilerle zenginleştirebilir, ücretli veya ücretsiz temalarla görünümünü değiştirebilirsiniz.